Problemli.com a hoşgelsiniz. Burada çözüm bulamadığınız tüm problemlerinize tamamen yardımcı olmak isteyen insanlar tarafından cevap verilir veya bir problemide siz cevaplayabilirsiniz. iyi eğlenceler.

Menzile gitmek menzile nasıl gidilir ?

0 beğenilme 0 beğenilmeme
4,929 gösterim
17 Ağustos 2016 Rüya ve Manevi Sorular kategorisinde Ferhat (1,820 puan) sordu
25 Ağustos 2016 Ferhat düzenledi

Evet arkadaşlar ziyaretimi tamamladım ve döndüm.

Menzil'e gitmek için önce adıyaman'a gidiyoruz. adıyamandan itfaiye arkasındaki küçük midibüsler ile kahta köyüne geçip oradanda menzil otobüsü ile menzil köyüne geçiyoruz.

Menzile vardığımızda Gavs-i Sani Seyyid Abdulbaki hz. dergahına geliyoruz ve bizi burada aşşağıdaki tabela karşılıyor. (HAYIRLA GELDİNİZ)

evet hayırla geldik tövbe etmeye geldik diyerek içeri giriyoruz.İçeri girdiğimizde 2 adet camii var biri yazlık camii ve biri kışlık camii o kadar güzel bir ortamki içeri girer girmez insanın içi huzurla doluyor. Kimse size neden geldin burdasın diye sormuyor aksine herkez bir yardım çabası içinde. Sofi,Kurban,Kurbanım diye hitap ediyor insanlar birbirlerine. Ne eski yaşantınızla nede eskiden yaptıklarınızla yargılıyor burada insanlar sizi. bavulunuzu yerleştirdikten sonra abestinizi alıp etrafı gezmeye başlıyorsunuz, manevi huzuru insan direk damarlarına kadar hissediyor. akabinde vakit namazı geldiğinde camiye doğru geçiyoruz buraya bir çok ilden hatta yurt dışından bile bir çok insan geliyor. Camide görevli bir çok abimiz yada kardeşimiz mevcut problemimizi bunlara anlatıyoruz tabi tövbe etmeye geldiğim bağımlıyım vs. gibi söylüyoruz Gavs-i Sani Seyyid Abdulbaki hz. duasını almaya Allaha tövbe etmeye geldim diyoruz. Burada kesinlikle kişiden medet umma yok yapılan tövbe Allaha dır . daha sonra Gavs-i Sani Seyyid Abdulbaki hz bize tövbemizi veriyor ve tövbenin ardından hatme alıyoruz ve bu denilenleri uyguluyoruz. Allahın izniyle kötü yaptığımız herşeyden vazgeçmemiz için dua ediyoruz namaz kılıyoruz.

Menzil için normal ziyaret süresi 3 günmüş ben ilk defa gittim 1 hafta kalırım diye düşündüm gerçi kalsamda kimsenin birşey diyeceğini sanmıyorum çünkü 3 gece 1 gündüz içinde kimsenin kimseye ne bağırdığını ne lan vs. gibi kelimelerle hitap ettiğini nede kötü bir söz söylediğini gördüm. Nasıl telefonu sarj edersiniz menzilde insanı sarj ediyor. 

Bu 3 gün içinde camide yatıp kalkıyoruz yastığımızı yorganımızı herşeyimizi görevliler veriyor. Gavs-i hz. sofilerini o kadar çok seviyorki hiç bir eksik gedik olmuyor.

Bu kadar kalabalık içinde bile tertemiz camiler , tertemiz abdesthaneler duşlar vs. herşey mevcut. Özellikle duşlar o kadar temiz ve bakımlıki isteyen dökünerek isteyen ise duş başlığı ile banyosunu yapıyor eksik hiç birşey yok. İçeride hediyelik eşya dükkanları ve bir adet restaurant var bunlarda hizmet diye geçiyor ve fiyatları olsun herşey çok uygun. Fakat insanın parası olur olmaz menzilde şifalı çorba ve ekmek her zaman var. Yani yol paranız olsa tövbe veya dua amaçlı gitseniz sizi açta açıkta bırakmazlar kesinlikle internette yazılanlar gibi bir kişiye tapma yada gelir elde etme bağış vs. gibi birşey yok beklentisiz temiz huzur dolu bir yer.

Menzilde hizmet diye bir olay var normal ziyaretçiler ve kalanlar için değil tabi. 3 günden fazla kalmak isterseniz hizmete kendinizi yazdırıyorsunuz tabi buda hemen kabul olunmuyor. hizmet dediğimizde öyle ahım şahım yük taşıma vs. değil ufak tefek işler güçler. Bu sayede orada 3 günden fazla kalıp fazla dua edebiliyorsunuz insanlarla tanışıp sofiler ile arkadaş oluyorsunuz. 

Ben hizmete 1 defa gittim bunun zorlaması yok gelmek istermisin dediler gelirim dedim ve 2-3 kasa patlıcan topladık zaten tek başınıza yapmıyorsunuz başımızda sofi abilerimiz bizden fazla çalışıyor. Akabinde içilsin çaylar yapılsın sohbetler.

Benim biraz psikolojik ve içki bağımlılığı problemim vardı 1 hafta oldu geleli hiç bir şekilde sinir stres ve bağımlılık isteği kalmadı desem yeridir ve en yakın zamanda tekrar ziyaret edeceğim.

Artık ziyaretin sonuna geldiğimizde helalliğimizi isteyip kalkıyoruz ve bizi bu seferde aşşağıdaki yazı karşlıyor insanın hiç gidesi gelmiyor fakat mecbur iş güç gitmek zorunda. 

Arkadaşlar sizlere nacizane tavsiyem çekinmeyin etmeyin o bunu der bu bunu der diye düşünmeyin eğer gerçekten problemleriniz varsa kalkın gidin ardınıza bakmayın hayatınızın değiştiğini göreceksiniz. Ne müptelalar ne müptezeller hayatı berbat olmuş insanlar gelmiş belki 10 uncu gelişleri anlatıyorlar nasıl mutlu olduklarını. 

Giderken bizi karşılayan yazı (HAYIRLA GİDİNİZ)

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
25 Ağustos 2016 Ferhat (1,820 puan) cevapladı

merhaba arkadaşlar menzil e gittim geldim ve yazıyı yazdım okumak isteyenlere

...